Zuckerberg: Facebook nie podsłuchuje twojego mikrofonu

Podczas przesłuchania w senacie CEO Facebooka zaprzeczył, jakoby serwis podsłuchiwał swoich użytkowników.

Wczoraj Mark Zuckerberg, CEO Facebooka, przez pięć godzin tłumaczył się przed amerykańskimi senatorami w sprawie pozyskania poufnych danych użytkowników serwisu przez Cambridge Analytica i domniemanego wykorzystania ich do manipulowania wyborami prezydenckimi. Wśród wielu interesujących tematów dotyczących działania Facebooka pojawił się wątek domniemanego podsłuchiwania użytkowników. Jedna z plotek krążących po sieci głosi, że smartfony z zainstalowanym Facebookiem nieustannie podsłuchują nas za pośrednictwem mikrofonu, a zebrane w ten sposób dane wykorzystują do tworzenia profilu reklamowego każdego klienta serwisu.

Mimo iż przy wielu odpowiedziach Mark Zuckerberg kluczył wokół tematu i z trudem dobierał właściwe słowa, w tej kwestii wypowiedział się zdecydowanie: Facebook nie nasłuchuje nieustannie dźwięków otoczenia. Nie oznacza to jednak, że w żaden sposób nie analizuje tego, co robimy i mówimy. Czyni to jednak wyłącznie w przypadku nagrań, które własnoręcznie wrzucimy do serwisu i dzielimy się ze znajomymi.

Jeśli obawiałeś się, że Facebook zbiera dane na twój temat nawet wtedy, kiedy nie korzystasz z jego aplikacji, możesz spać spokojnie. Ale wiedz, że każdy film, który wrzucisz do serwisu, zostanie dokładnie przeanalizowany, a zebrane w ten sposób dane mogą zostać wykorzystane do poprawienia funkcjonalności serwisu, a co za tym idzie – dobrania reklam skrojonych idealnie pod twój profil osobowy.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz