ZTE zarabia coraz lepiej

Autor 09/08/17 Praca Brak komentarzy

Firma ZTE ogłosiła wyniki finansowe za pierwsze sześć miesięcy 2017 roku. W ciągu pierwszego półrocza zyski netto spółki wzrosły aż o 29,9%. W głównej mierze jest to zasługa wzrostu sprzedaży infrastruktury telekomunikacyjnej dla sieci 4G, ale także wzrostu sprzedaży urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy modemy.

 Z danych opublikowanych przez Counterpoint Research wynika, że w pierwszym półroczu 2017 firma ZTE dostarczyła na rynek ponad 12,1 mln smartfonów uzyskując udziały rynkowe na poziomie 3,2%. Szczególnie duże wzrosty sprzedaży firma odnotowała na rynku USA (gdzie jest czwartym największym dostawcą smartfonów) oraz w Europie. ZTE jest także jednym z największych światowych dostawców infrastruktury telekomunikacyjnej dla czołowych operatorów niemal na wszystkich kontynentach.

Przychody netto w pierwszym półroczu 2017 wyniosły 54,011 miliarda RMB (ok. 8 miliardów dolarów), co stanowi wzrost o 13,1% wobec analogicznego okresu roku ubiegłego. Dzięki zwiększeniu marży, zysk netto wyniósł 2,294 miliarda RMB, co stanowi wzrost o 29,9% wobec tego samego okresu w roku 2016.

Warto dodać, że wskaźnik wydatków ZTE wykazuje stabilny trend spadkowy. W pierwszym kwartale 2016 r. wydatki stanowiły 15,96% przychodów operacyjnych, podczas gdy w I kwartale 2017 r. wskaźnik ten wyniósł 13,42%.

Firma prognozuje także silny wzrost zysków w najbliższych latach. Ma to związek z rozwojem technologii 5G, w której ZTE jest niekwestionowanym, światowym liderem technologicznym. Już dzisiaj ZTE jest czołowym dostawcą urządzeń Pre5G, wspierających ewolucję sieci komórkowych ze standardu 4G do 5G. Rozwiązania i urządzenia opracowane przez firmę wdrażane są w ponad 40 krajach m.in w Japonii, Chinach, Austrii, Singapurze, Hiszpanii, Malezji, Tajlandii czy w Indonezji.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz