ZTE światowym liderem pod względem liczby zgłoszonych patentów

Firma ZTE zajęła pierwsze miejsce w rankingu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (World Intellectual Property Organization) w liczbie złożonych wniosków patentowych.  Odzwierciedla to podejście firmy, które koncentruje się na badaniach i rozwijaniu technologii przyszłości – w szczególności technologii 5G, sieci wirtualnych czy internetu rzeczy.

ZTE Corporation w ubiegłym roku złożyło aż 4123 wnioski patentowe – to znacznie więcej niż jakakolwiek inna firma. Dzięki temu ZTE zajęło pierwszą pozycję w rankingu, awansując z trzeciego miejsca, które zajmowało nieprzerwanie od roku 2010.

W tym samym okresie Huawei Technologies złożyło 3692 wniosków patentowych, Qualcomm Inc. 2466, Mitsubishi Electric 2053, a LG Electronics 1888 wniosków.

– Pozycja lidera ZTE w liczbie złożonych w ciągu roku wniosków patentowych odzwierciedla nasze stałe dążenie do bycia liderem w branży ICT i rozwoju technologii nowych generacji – powiedział Shen Nan, szef Działu Własności Intelektualnej z ZTE. – Jako światowy lider w dziedzinie innowacji technologicznych, firma ZTE jest także głęboko zaangażowana w propagowanie i ochronę własności intelektualnej – dodał.

Firma ZTE prowadzi 20 centrów R&D zlokalizowanych w Azji, Ameryce Północnej i Europie, inwestując w badania i rozwój ponad 10% swoich rocznych dochodów.  W nowoczesnych centrach pracuje ponad 30 tys. światowej klasy specjalistów z zakresu rozwoju technologii dotyczących komunikacji 5G, internetu rzeczy, cloud computingu, technologii Big Data czy rozwiązań dla inteligentnych miast przyszłości.

Z ponad 1500 patentami dotyczącymi sieci 5G, ZTE jest także pierwszym na świecie dostawcą nowatorskich rozwiązań opartych o łączność w technologii transmisji milimetrowej w pasmie poniżej 6GHz. W roku 2016 z sukcesem wykonano wiele testów przybliżających komercyjne wprowadzenie łączności 5G, które powinny trafić do użytkowników już na przełomie roku 2017 i 2018.

– Chińskie firmy znacząco wybiegają poza swoją międzynarodową konkurencję, jeśli idzie o liczbę zgłaszanych patentów i nowych rozwiązań. Czynią tym samym ogromne postępy, stają się globalnymi partnerami biznesowymi i kontynuują swoją drogę od „Made in China” do „Created in China” – powiedział Francis Gurry, dyrektor generalny Światowej Organizacji Własności Intelektualnej.

Autorskie rozwiązania ZTE z zakresu sieci Pre5G umożliwią operatorom szybsze i łatwiejsze implementowanie technologii 5G do istniejącej infrastruktury 4G LTE. Obecnie są już one stosowane w ponad 40 sieciach w 30 krajach na świecie, w tym wśród takich czołowych operatorów jak SoftBank, China Mobile i Telefonica.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz