ZTE pracuje nad telefonem z dwoma wcięciami ekranu

Projektanci ZTE wyszli z założenia, że co dwie szpary, to nie jedna.

Po premierze iPhone’a X szparkofony zalały rynek, dziś niemal każdy producent smartfonów chce mieć urządzenie z wcięciem przy górnej krawędzi ekranu. I kiedy wydawało się, że już zaczynamy przywykać do tego absurdalnego wzornictwa, ZTE wyszło przed szereg. Dziennikarze WinFuture zaprezentowali render nowego bezramkowego telefonu od ZTE, urządzenie o nazwie kodowej Iceberg. Ekran w tym urządzeniu ma aż dwa wcięcia – dolne z głośnikiem oraz górne z aparatem do selfie, czujnikiem oświetlenia oraz mniejszym głośnikiem do prowadzenia rozmów. A to jeszcze nie koniec nietypowych rozwiązań.

Mimo iż ekran ma mocno zaoblone rogi, obudowa znacząco od nich odstaje, przez co można odnieść wrażenie, że ktoś dokleił do ekranu małe, szklane końcówki. Trzeba przyznać, że ten dość prosty trik sprawił, że kolejny klon iPhone’a X znacząco wyróżnia się na tle konkurencji i ma charakter, który zatraciło wiele tegorocznych smartfonów kopiujących wzornictwo Apple. Co więcej, telefon wyposażono w złącze z tyłu obudowy podobne do tego, które znajdziemy w modułowych Motorolach z serii Moto Z.

Niestety, Iceberg ma jedną, poważną wadę – to tylko projekt koncepcyjny i nie mamy pojęcia, czy kiedykolwiek trafi do sprzedaży.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz