ZTE chce pokazać elastycznego smartfona

Tam gdzie Samsung nie może, tam Chińczycy zrobią swoje.

Od wielu miesięcy słyszeliśmy zapewnienia o tym, że przyszłością branży mobilnej będą urządzenia wyposażone w elastyczny ekran. Pionierem w ich produkcji miał być Samsung, który odgrażał się, że elastyczny Galaxy X zadebiutuje już w 2017 roku. Niestety, premierę tego urządzenia przełożono i nie ujrzy światła dziennego wcześniej niż w przyszłym roku.

Nie wiadomo, co dokładnie skłoniło Samsunga do czasowego wstrzymania tego projektu. Niezależnie w czym tkwił problem, projektanci ZTE go nie mieli – jak głoszą plotki upublicznione przez dziennikarzy Android Authority, już w przyszłym miesiącu światło dzienne ujrzy Axon M, telefon z podwójnym elastycznym wyświetlaczem.

Z konstrukcyjnego punktu widzenia gadżet ma przypominać osobliwą hybrydę smartfona i phabletu. Po rozłożeniu będziemy mogli korzystać z 6,8-calowego ekranu o rozdzielczości 1920×2160 pikseli, a po złożeniu zamieni się w smartfona o rozdzielczości 1080p. Wygląd urządzenia jest jak na razie tajemnicą.

Jeśli przecieki się sprawdzą, sprzęt zostanie oficjalne zaprezentowany już 17 października podczas konferencji w Nowym Jorku. Ta premiera może być okazją do wbicia szpilki iPhone’owi X, który jest reklamowany jako innowacyjny telefon przyszłości, a przy elastycznym Axonie M będzie wydawał się dość pospolitym sprzętem. Z niecierpliwością czekamy na to wydarzenie.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz