ZTE Blade A602 z konfigurowalnym przyciskiem debiutuje na rynku

Telefon wyróżnia się dużym ekranem o przekątnej 5,5″ i rozdzielczości 720×1280 pikseli, dwoma gniazdami na karty SIM (Dual SIM) oraz wydajną baterią.

ZTE Blade A602 sprawdzi się w rękach miłośników wideo, Internetu, komunikatorów i wszelkich innych multimediów (np. e-booków). Unikalną cechą tego smartfona, zwiększającą jego funkcjonalność, jest tylny przycisk (zwany Superprzyciskiem), który można dowolnie konfigurować. Przycisk można dowolnie skonfigurować w zależności od upodobań czy potrzeb – na przykład do uruchomiania aparatu, latarki czy wykonywania połączeń z przypisanym numerem. Inna reakcja telefonu może być na przyciśnięcie, podwójne przyciśnięcie lub przytrzymanie Superprzycisku.

Jest to telefon spozycjonowany w najpopularniejszej w Polsce półce cenowej, wyposażony w duży ekran 5.5” wyświetlający obraz w rozdzielczości HD. Dzięki technologii IPS kolory są żywe i dobrze nasycone niezależnie od kąta patrzenia. Smartfon ma 16GB pamięci użytkownika, co wystarczy na przechowywanie wielu filmów, zdjęć, plików, gier i aplikacji. Liczbę pamięci można rozszerzyć za pomocą karty microSD.

Sercem urządzenia jest wydajny, czterordzeniowy procesor Mediatek MT6737 taktowany z częstotliwością 1.25 GHz, który współpracuje z 1GB pamięci RAM. Taka konfiguracja zapewnia płynne działanie systemu i umożliwia pracę z kilkoma aplikacjami jednocześnie. Optymalnie dobrane podzespoły, w połączeniu z baterią o pojemności 3000 mAh, pozwalają na długi czas działania bez konieczności poszukiwania ładowarki.  Dodatkowo telefon wyposażono w tryb „Ultra oszczędzania energii”, który daje nam możliwość pozostania w kontakcie z bliskimi nawet kiedy bateria zbliża się do całkowitego rozładowania. Tryb ten włącza się automatycznie lub można włączyć go ręcznie.

Dzięki obsłudze standardu 4G/LTE Blade A602 otwiera strony internetowe i pobiera dane błyskawicznie, równie sprawnie działa także moduł Wi-Fi z funkcją hot-spotu oraz Bluetooth 4.1.

Telefon pracuej pod kontrolą systemu Android w najnowszej wersji 7 Nougat. Dzięki temu użytkownik może korzystać z takich udogodnień jak np. tryb rodzinny o dużych kaflach, powiększonej czcionce i lepszej czytelności, a także ułatwione wysyłanie wiadomości i wykonywanie połączeń. Nowa wersja systemu Android pozwala podzielić ekran na dwie części i w każdej z nich używać innej aplikacji. Zadowoleni będą użytkownicy, którzy w swoich ofertach operatorskich posiadają niewielkie pakiety transmisji danych, gdyż teraz telefon umożliwia pełną kontrolę nad tym, która aplikacja będzie mogła pobierać dane w tle.

Aparat główny został wyposażony w matrycę o rozdzielczości 13 mpx z szybkim AutoFocusem i diodą LED. Miłośnicy fotografii którzy chcą wykonywać bardziej kreatywne zdjęcia, mają do dyspozycji tryb manualny, pozwalający na zmianę wielu parametrów – od wartości ISO po czas otwarcia migawki czy czułość. W celu umożliwienia ustawiania ostrości na wybrane obiekty, aparat wyposażono w funkcję „Dotknij i zrób zdjęcie”. Działanie tej funkcji polega na tym, że po wskazaniu palcem obiektu, telefon ostrzy na wybrany obiekt i po ustawieniu optymalnej ostrości automatycznie wykonuje zdjęcie.

Filmów są nagrywane w rozdzielczości 720p. Miłośnicy selfie mogą korzystać z przedniego aparatu z matrycą o rozdzielczości 5 mpx.

Telefon sprawdzi się jako przenośne centrum muzyki dzięki wbudowanemu radiu FM i odtwarzaczowi MP3 z funkcją podbicia basów na słuchawkach. Telefon ma złącze słuchawkowe 3,5mm co pozwala na podłączenie swoich ulubionych słuchawek. W standardowym zestawie znajdują się słuchawki douszne, umożliwiające komfortowe słuchanie muzyki lub prowadzenie bezpiecznych rozmów podczas prowadzenia samochodu.

ZTE Blade A602 dostępny będzie początkowo w kolorze stalowym z fakturą obudowy w stylu mocno drapanego aluminium w sieci Play w ofertach abonamentowych oraz prepaid od 1 zł.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz