ZTE Axon M – dwa telefony w jednym?

Składane telefony wracają na salony.

Być może pamiętasz, jak kilka lat temu Sony wypuściło składane urządzenie mobilne o nazwie Tablet P. Nie? Nic dziwnego, kariera tego sprzętu skończyła się szybciej, niż można się było tego spodziewać. Samsung obiecał nam co prawda, że w 2017 roku wprowadzi na rynek smartfony z elastycznym wyświetlaczem i wypuści składane urządzenie mobilne, ale korporacja zmieniła plany i premierę Galaxy X przesunięto co najmniej do roku 2018.

Inżynierowie ZTE wykorzystali tę szansę i postanowili pokazać światu smartfon Axon M. Sprzęt nie ma co prawda elastycznego wyświetlacza, ale jest równie intrygujący co Tablet P tylko znacznie lepiej wykonany. Telefon wyposażono w dwa 5,2-calowe ekrany o rozdzielczości 1080p, które po rozłożeniu i złączeniu pozwolą ci pracować na dużym, 6,75-calowym ekranie o rozdzielczości 1920×2160 pikseli. Dzięki niemal bezramkowej konstrukcji linia łączenia ekranów będzie niemal niewidoczna, dlatego obsługa Axona M będzie znacznie przyjemniejsza niż korzystanie z Tabletu P, który straszył gigantycznymi ramkami wokół ekranów.

Cieszy również fakt, że pod obudową znalazło się miejsce dla całkiem przyzwoitych podzespołów – całość napędza Snapdragon 821, który jeszcze do niedawna królował w urządzeniach klasy premium. Do dyspozycji otrzymamy także aparat wyposażony w matrycę 20 mpx. Telefon w pierwszej kolejności trafi do sprzedaży w USA, gdzie będzie kosztować 725 dolarów. Mamy nadzieję, ze doczeka się także europejskiej premiery.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz