ZTE Axon 7 mini otrzyma najnowszego Androida

Firma ZTE przygotowała aktualizację Androida  dla polskich użytkowników Axona 7 mini.

Aktualizacja do Androida 7.1.1 wnosi wiele usprawnień i udogodnień. Przede wszystkim użytkownicy odczują dużą poprawę wydajności telefonu i wyraźnie wydłuży się  czas pracy na baterii. Nowa wersja oprogramowania dostarcza również poprawki odświeżające poziom zabezpieczeń firmy Google, pozostałych zabezpieczeń oraz poprawia stabilność systemu. Użytkownicy otrzymają także najnowszą wersję autorskiej nakładki ZTE Mifavor.

Aktualizacja dla Axona 7 mini dostępna jest w postaci FOTA (pobieranie pliku bezpośrednio na telefon). Składa się ona z dwóch części – pierwsza z nich to pośrednia aktualizacja dla Androida 6.0, a druga to właściwa aktualizacja do wersji 7.1.1. Aktualizacja łącznie ma bardzo duży rozmiar (ponad 5 GB), dlatego w trosce o koszty transmisji danych zalecane jest wykonanie aktualizacji poprzez Wi-Fi, a nie sieć komórkową.

Przed wykonaniem aktualizacji producent sugeruje wykonanie kopii zapasowej danych.  ZTE przypomina również, że po wykonaniu aktualizacji systemu Android do nowszej wersji mogą występować problemy z kompatybilnością zainstalowanych aplikacji. W takim przypadku należy zaktualizować wszystkie programy poprzez sklep Google Play.

Warto zaznaczyć, że aktualizacja trafi jedynie na telefony pochodzące z polskiej sieci dystrybucji.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz