Zobacz, co widzi twój odkurzacz

Nowa generacja robotów sprzątających od LG zyska ciekawą funkcję – będziesz mógł przejąć nad nimi zdalną kontrolę.

Z łezką w oku wspominamy czasy, gdy sprzątanie kojarzyło nam się z zasuwaniem po domu ze szczotką na kiju albo przestarzałym odkurzaczem, którym musieliśmy przejechać po całym domu. Dziś te przykre czynności wykonują za nas małe, okrągłe roboty, które programujemy do sprzątania domu pod naszą nieobecność. Firma LG stwierdziła, że to wciąż za mało i wyposażyła swoje najnowsze roboty HOM-BOT w zmysł wzroku. Po co to wszystko?

Zazwyczaj programujesz robota sprzątającego do zamiatania konkretnych stref i pomieszczeń, ale wskazanie dokładnego miejsca do posprzątania nie jest już takie łatwe. Nowy HOM-BOT jest jeszcze sprytniejszy – włącz aplikację na smartfona, uruchom wbudowaną w robota kamerę i pokaż mu, co dokładnie ma posprzątać. Być może wydaje ci się, że taka funkcja nie będzie zbyt przydatna, jednak we współpracy z systemem inteligentnego domu może okazać się niezwykle funkcjonalna; wyobraź sobie, że twój kot postanowi ukrócić życie kwiatka na parapecie albo stwierdzi, że szklanka z sokiem znacznie lepiej będzie wyglądać na podłodze, a nie na stole. Gdy zauważysz w domowej kamerze internetowej, że twój pupil narozrabiał pod twoją nieobecność, szybko odpalisz HOM-BOT-a i posprzątasz wskazane miejsce, zanim np. sok zdąży wsiąknąć w drewniane panele.

LG planuje zaprezentować nowe roboty sprzątające podczas targów CES w Las Vegas, które odbędą się już w przyszłym miesiącu. Wtedy też dowiemy się, ile przyjdzie nam zapłacić za tego zrobotyzowanego sprzątacza.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz