Znamy nazwy nowych iPhone’ów

Do premiery nowych iPhone’ów coraz bliżej, czas najwyższy przytoczyć kilka przecieków. Pierwszy z nich dotyczy nazewnictwa telefonów.

Od wielu miesięcy wiadomo, że tegoroczna konferencja Apple będzie wyjątkowa, gdyż w tym roku mija 10 lat od premiery pierwszego iPhone’a. Korporacja postanowiła uczcić ten fakt w wyjątkowy sposób – wypuszczając na rynek innowacyjne urządzenie, które będzie znacząco różnić się od iPhone’ów, które do tej pory królowały na rynku.

Z początku myśleliśmy, że w tym sezonie firma odetnie się od całego swojego dorobku i całkowicie przeprojektuje iPhone’a. Z biegiem czasu i zalewem kolejnych plotek okazało się, że Apple wybierze drogę pośrednią – owszem, zaprezentuje przełomowy telefon, ale będzie on wyjątkowym urządzeniem i zadebiutuje obok bardziej klasycznych sprzętów, które będą naturalnym rozwinięciem iPhone’a 7 oraz 7 Plus.

Wielką niewiadomą było także samo nazewnictwo urządzeń. Spekulowano, że Apple zdecyduje się na nazwy iPhone 7s oraz 7s Plus dla klasycznych telefonów, a ten wyjątkowy model będzie nosił cyfrę 8.  Część przecieków sugerowała, że OLED-owy iPhone będzie miał X w nazwie i to ta wersja okazała się prawdziwa, a potwierdził ją programista Steve Troughton-Smith, który odnalazł stosowne nazwy kodowe w iOS 11, najnowszej odsłonie systemu operacyjnego Apple, która przedostała się do sieci. iPhone 8, iPhone 8 Plus oraz iPhone X – oto urządzenia, które powalczą wkrótce o serca miłośników Apple.

 

Nazwa jubileuszowego iPhone’a odchodzi od tradycyjnego nazewnictwa nie bez powodu – ma od razu sugerować, że mamy do czynienia z urządzeniem niezwykłym, wyłamującym się z klasycznej linii produktowej Apple.

Takie nazewnictwo jest przy okazji bardzo sprytnym zabiegiem marketingowym. Jeśli firma nie będzie zadowolona ze sprzedaży tego modelu, w przyszłym roku może powrócić do klasycznej numeracji oraz sprawdzonej formy iPhone’a i udać, że ten telefon był tylko eksperymentem, czymś w rodzaju podarku dla wiernych fanów. Gdyby Tim Cook nazwał ten model iPhonem 8, a za rok firma wróciłaby do starej konstrukcji, dałaby wyraźny sygnał, że poniosła klęskę i jej innowacyjny smartfon został źle przyjęty przez klientów.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz