Kończy się pewna epoka – Sony zaprzestanie produkcji konsol PS3 w Japonii.

Choć od kilku lat PlayStation 4 króluje na rynku konsol, jej poprzedniczka wciąż sprzedawała się w rodzimym kraju. Niestety, kiedyś korporacja musiała pożegnać się z minioną generacją i wkrótce to nastąpi. Linie montażowe PlayStation 3 zostaną zamknięte.

Ogromny sukces PlayStation 4 był ostatecznym gwoździem do trumny PS3 i wszystko wskazuje na to, że konsola będzie powoli wycofywana ze wszystkich rynków, a wycofanie się ze sprzedaży sprzętu w Japonii jest pierwszym tego sygnałem. Sony na razie nie komentuje swoich planów związanych z poprzednią, wciąż popularną w niektórych kręgach, generacją, ale po premierze PlayStation 4 Pro chce skupić się na walce z konkurencją, a nie na utrzymywaniu starego systemu.

Za odcięciem się od PS3 przemawiają także wyniki sprzedażowe jej następcy, pod koniec minionego roku korporacja poinformowała, że czwórka sprzedała się w 50 milionach egzemplarzy, co może robić wrażenie. Z drugiej strony za kilka miesięcy Microsoft pokaże Project Scorpio, który może mocno nadszarpnąć pozycję Sony na rynku gier komputerowych, skupianie się na przestarzałej konsoli byłoby tylko stratą czasu.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz