Żegnaj, iPadzie Air, witaj iPadzie

Apple uśmiercił serię Air. Najpierw pozbył się jej z MacBooków, teraz przyszedł czas na iPady.

Firma z Cupertino nie lubi numerów i podkategorii produktów, dlatego od czasu do czasu pozbywa się cyferki z nazwy urządzeń i prezentuje np. nowego MacBooka albo nowego iPada. A skoro już o tabletach mowa… poznaj nowość, którą korporacja po cichu wprowadziła do sprzedaży. Oto Apple iPad, następca iPada Air 2.

Pewnie domyślasz się, że brak wielkiej imprezy promującej kolejną generację iPadów nie jest bez znaczenia. Apple lekko odświeżył swoje urządzenia, dlatego nie czuł potrzeby zorganizowania hucznej konferencji i zaprezentował swój nowy sprzęt wyłącznie w internecie. Nie oznacza to jednak, że należy oczekiwać jedynie kosmetycznych poprawek.

Air-2-main_0

Największą zmianą jest wykorzystanie w 9,7-calowym iPadzie układu A9, który zastąpił A8X z iPada Air 2. Dzięki temu poprawi się kultura pracy urządzenia, a pod względem wydajności urządzenie zbliży się do możliwości iPadów Pro z układem A9X. Nie zrezygnowano za to z ekranów Retina, a Apple zapewnia, że nowy wyświetlacz jest jeszcze jaśniejszy niż ten znany z iPada Air 2. Odświeżone podzespoły pogrubiły nieznacznie ten tablet – iPad jest o 1,4 mm grubszy od iPada Air i cięży od niego o 32 g. Na tym kończą się wszystkie różnice.

ipad-air-2

Pod każdym innym względem iPad jest taki sam jak iPad Air 2, przynajmniej jeśli spojrzymy w specyfikację urządzenia. Wygląda identycznie, pracuje pod kontrolą systemu iOS 10 i można kupić go w wersjach o pojemności od 32 do 128 gigabajtów. Nie zmieniła się nawet żywotność baterii, którą podobnie jak w przypadku iPada Air 2 szacuje się na 10 godzin. Czy warto zatem interesować się nowym tabletem od Apple?

ipad-air-2-camera-01_0

To zależy. Jeśli masz już iPada Air 2, raczej nie zawracaj sobie nim głowy. Jeśli dopiero rozważasz zakup tabletu od Apple, wstrzymaj się jeszcze przez chwilę. Firma zdjęła ze swojej strony modele Air 2, a sprzedaż nowego iPada ruszy 24 marca. Warto poczekać te dwa dni, rynkowa cena Air 2 w wersji 32 GB wynosi 1999 zł, a 32 GB iPad będzie kosztować się 1799 zł. A jeśli możesz poczekać z zakupem jeszcze dłużej, wstrzyma się aż Apple nie pokaże odświeżonych wersji iPadów Pro, które podobno mają zadebiutować w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz