Zagadaj do tego dekantera, a przyrządzi ci drinka

Nie tylko producenci smartfonów interesują się systemami obsługi głosowej, Jim Beam też w nią inwestuje.

Widzieliśmy już wiele prototypowych robotów, które miały zastąpić barmanów, mimo to w knajpach wciąż pracują żywi ludzie, nawet jeśli z kija leje się tylko jeden gatunek piwa, a nie dziesiątki, jak ma to miejsce w przypadku multitapów. Nie oznacza to jednak, że roboty nie nadają się do serwowanie alkoholu, wręcz przeciwnie – doskonale sprawdzą się w roli domowych barmanów. O ile jedynym trunkiem, który zechcesz zamówić, będzie bourbon.

Firma Jim Beam postanowiła zaprojektować inteligentny dekanter o znajomo brzmiącej nazwie Jim. Ten gadżet wysłucha tego, co do niego mówisz i chętnie przygotuje ci drinka, jeśli go o to poprosisz. Możesz zapytać go o prognozę pogody albo inne interesujące cię kwestie, ale nie licz na to, że udzieli ci prawidłowej odpowiedzi, on zna się tylko i wyłącznie na polewaniu. Na poniższym filmie możesz zobaczyć go w trakcie pracy.

Dekanter był dostępny w sprzedaży na stronie producenta w cenie 35 $, ale rozszedł się błyskawicznie i na razie nie jest dostępny w sprzedaży. A szkoda, gdyż byłby doskonałym prezentem świątecznym dla miłośników systemów inteligentnych oraz dobrego alkoholu.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz