Zabezpiecz swoje hasła

Od nadmiaru haseł do zapamiętania dostaliśmy migreny, dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się kilku menadżerom haseł.

LastPass (na głównym zdjęciu)
lastpass.com
Przez osiem lat LastPass chronił nasze hasła przed cyberprzestępcami najlepiej, jak potrafił, za pośrednictwem przejrzystego interfejsu. Konfiguracja jest nieco bardziej męcząca niż spacer po parku – wszystkie hasła musisz wprowadzić ręcznie. Do dyspozycji otrzymasz także genialny generator haseł, które są niemal niemożliwe do złamania. Gdy już wszystko ustawisz, możesz uruchomić program do analizy bezpieczeństwa, który oceni siłę obecnych haseł, poda ile trzeba zmienić, a nawet ustawi cię w rankingu najlepiej zabezpieczonych użytkowników LastPassa. Jeśli będziesz w pierwszym tysiącu, twoje zabezpieczenia będą znacznie lepsze niż nasze. LastPass automatycznie zaloguje cię do witryn i działa zarówno na komputerze jak i telefonie, a jeśli wykupisz konto Premium, pozbędziesz się reklam z aplikacji. Miesięcznie zapłacisz za to tyle, co za jednego cheeseburgera w McDonald’s.

Awaryjny dostęp
W LastPass przyznasz dostęp bezpieczeństwa, aby bliscy mieli awaryjny dostęp do twoich haseł. Spokojnie, nikt nie będzie cię szpiegować: dostęp zostanie przyznany, jeśli w ustalonym czasie nie zablokujesz żądania.

dashlane_phone

Dashlane
dashlane.com
Jeśli LastPass jest weteranem bezpieczeństwa w sieci, Dashlane jest młodym czarodziejem: gromadzi hasła wpisywane w przeglądarce, oszczędzając twój czas. Podpowiada także strony, które możesz dodać; nie musisz wysilać się, aby przypomnieć sobie, gdzie bywasz w sieci. Możesz ustawić hasła, które wyglądają jak słowa, a nie jak coś, co stworzył kot chodząc po klawiaturze. A jeśli masz telefon z czytnikiem linii papilarnych, możesz użyć go zamiast głównego hasła do programu.

Przeglądarka
Dashlane to także specjalna przeglądarka dla Androida. Wprowadź swoje dane, a wykorzysta je, aby wypełniać formularze. Chrome też to potrafi, ale Dashlane jest bardziej wszechstronny i działa na telefonach.

keeper

Keeper
keepersecurity.com
Keeper wygląda jak dziecko złego hackera, ale minimalistyczny interface można rozbudować. Skupia się na dzieleniu: stworzysz współdzielone foldery z poziomu aplikacji i wymieni pliki w ramach domowego Wi-Fi. Jest też plan rodzinny (50 $ rocznie), który daje dostęp do aplikacji pięciu członkom rodziny.

Po co mi menadżer haseł?
Aplikacje tego typu pozwolą korzystać z porządnych, skomplikowanych haseł i zapamiętają je za ciebie. Takie programy są jak kontenery, przechowują wrażliwe dane logowania  za jednym, porządnym zabezpieczeniem.

Jak działają?
Odblokowujesz aplikację hasłem i jest to jedyne hasło, które musisz zapamiętać. Niektóre apki pozwalają kopiować hasła; inne podczepiają się do programu i logują cię automatycznie.  Im mniej będziesz ingerował w docelowe hasła, tym bezpieczniejsze będą: co powiesz na ciąg 25 dziwacznych  symboli?

Na jakich platformach działają?
Pracują na telefonie, tablecie i komputerze. Problem mają z mobilnym Windowsem 10: LastPass i Keeper działają, Dashlane jeszcze nie. Pamiętaj tylko, że aby korzystać z aplikacji na wielu urządzeniach, musisz wykupić pakiet Premium.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz