YouTube inwestuje w offline

Spokojnie, nikt nie wyłącza najpopularniejszego portalu wideo na świecie! Google wprowadza innowację, która pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

Już w 2014 roku Google wprowadził możliwość ściągania filmów z YouTube’a na urządzenia mobilne, by ułatwić przeglądanie treści serwisu tam, gdzie dostęp do internetu jest ograniczony. Dziś możesz zapisać film na dysku, gdy będziesz np. w hotelu, a potem odtworzyć go w dowolnym momencie. Jednak to nie rozwiązało wszystkich problemów – w krajach rozwijających się za internet wciąż płaci się krocie, dlatego użytkownicy nie korzystają tam z YouTube’a tak często, jak chcieliby tego przedstawiciele Google. Firma znalazła na to pewien sposób.

Dzięki funkcji Smart Offline, użytkownicy w Indiach będą mogli zaplanować ściągnięcie plików w godzinach nocnych. Jest to o tyle istotne, że to w nocy za komórkowy internet płaci się najmniej. Hindusi będą mogli zatem ustalić, które filmy chcą obejrzeć w ciągu dnia, a telefon sam ściągnie wskazane filmy w środku nocy, gdy opłata za transfer będzie najniższa.

Takie proste rozwiązania powodują, że powoli zacierają się granicę między krajami rozwijającymi się, a tymi, w których dostęp do internetu jest niemal nieograniczony. Tym prostym ruchem Google po raz kolejny usuwa bariery technologiczne, które blokują wielu użytkownikom dostęp do treści w sieci.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz