Xiaomi zaprezentuje smartfona dla graczy

Juz 13 kwietnia Razer Phone doczeka się godnego konkurenta.

Wielu producentów elektroniki próbowało stworzyć telefon dla graczy, a wśród nich byli tacy giganci jak Sony czy Nokia. Niestety, w większości przypadków urządzenia te szybko odeszły w niebyt. Obecnie na miano gamingowego telefonu zasługuje tylko jeden sprzęt, Razer Phone. Na szczęście już za kilka dni dorobi się konkurenta, który może napędzić wyścig o miano króla gamingowych smartfonów. 13 kwietnia oficjalnie zadebiutuje telefon Xiaomi zaprojektowany z myślą o graczach.

Co ciekawe, sprzęt będzie sygnowany logo Black Shark, firmy finansowanej przez Xiaomi. Nie wiadomo, dlaczego zdecydowano się na taki ruch, ale nie zdziwiłbym się, gdyby Chińczycy w ten sposób chcieli odciąć się od marki kojarzonej głównie z budżetowymi smartfonami.

O specyfikacji urządzenia wiemy na razie niewiele, ale jeśli sprzęt ma być godnym konkurentem dla Razer Phone’a, pod obudową powinniśmy znaleźć Snapdragona 845. Biorąc pod uwagę fakt, że współorganizatorem wydarzenia jest firma Qualcomm, przypuszczenia te wydają się bardzo prawdopodobne. Dodajmy do tego spory zapas pamięci RAM oraz wyświetlacz pracujący przy częstotliwości 120 Hz, a otrzymamy idealny telefon dla tych, którzy chcą grać w najbardziej wymagające tytuły mobilne.

W przyszłym tygodniu dowiemy się, czym dokładnie będzie ten sprzęt i czy ma szansę na równą walkę z Razer Phone’em.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz