Xiaomi wypuszcza inteligentne buty

Rowery, telefony, telewizory i zegarki. Dziś wszystko jest inteligentne. Nowe buty od Xiaomi – również.

Jeśli mielibyśmy wskazać jedną z najbardziej przyszłościowych azjatyckich firm, prawdopodobnie oddalibyśmy swój głos na Xiaomi, a nie na jednego z gigantów pokroju LG, Samsunga, HTC czy Sony. Dlaczego? Powód jest prosty – ta korporacja nie obawia się wypuszczać na rynek gadżetów, które jeszcze nie weszły do powszechnego użytku i eksperymentuje na wszystkich gałęziach branży technologicznej. Firma właśnie zaprezentowała inteligentne buty napędzane procesorem od Intela.

Nie jest jednak tak, że to Xiaomi wpada na te szalone pomysły, inteligentne buty powstały już wcześniej, a jedne z nich mieliśmy już nawet okazję testować (to od Under Armour). Ale nie ma drugiej takiej firmy, która próbuje swoich sił absolutnie wszędzie, gdzie się tylko da. Szefowie Xiaomi widzą potencjał w Internecie Rzeczy i chcą na własnej skórze przekonać się, w której dziedzinie ich sprzęty sprawdzą się najlepiej.

xiaomi-90-smart-4

Buty od Xiaomi powstały we współpracy z firmą Intel, dlatego pod kątem technologicznym będą przypominać wszystkie inne urządzenia z branży gadżetów do noszenia i rejestrują najważniejsze dane o twojej aktywności fizycznej: wiedzą kiedy chodzisz, biegacz czy wspinasz, a zebrane dane przeliczają na przebyte kilometry, średnią prędkość i na ich podstawie wyliczają spalone przez ciebie kalorie.

Niestety, jak większość szalonych sprzętów od Xiaomi, tak i te buty przeznaczone są wyłącznie na chiński rynek, na którym do sprzedaży trafią już w kwietniu w cenie 300 juanów czyli ok. 175 złotych. Ciekawe, jak szybko Xiaomi zdecyduje się wypuścić je na rynki zachodnie… o ile w ogóle podejmie taką decyzję.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz