Xiaomi prześcignęło konkurencję w Indiach

Jeszcze kilka lat temu niewiele osób słyszało o tej firmie. Dziś wygrywa z największymi.

Branża smartfonowa zazwyczaj kojarzy nam się z takimi gigantami jak Samsung czy Apple, którzy zdominowali tę gałąź rynku technologicznego. Jednak chińskie firmy rosną w siłę i coraz lepiej radzą sobie na rynku Androida, powoli odbierając klientów najpopularniejszym markom. Jak się okazuje, w Indiach już dziś to Xiaomi gra pierwsze skrzypce.

Firma Counterpoint and Canalys opublikowała analizę indyjskiej branży telekomunikacyjnej i podzieliła się interesującymi informacjami. Okazało się, że dotychczasowy król sprzedaży smartfonów, firma Samsung, utraciła swoją pozycję na rzecz chińskiej marki Xiaomi. To doskonała informacja dla tej firmy, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę to, że w czwartym kwartale 2016 roku telefony Xiaomi wybierało zaledwie 9% hindusów. Dziś po te sprzęty sięga 25% indyjskich klientów, a Samsung może pochwalić się udziałem na poziomie 23%. Obie firmy mają powody do zadowolenia, jednak to Xiaomi może uważać się za zwycięzcę w tym starciu.

Sytuacja ta nie powinna nikogo dziwić, wszak chińska firma prowadzi bardzo agresywną politykę cenową i wszelkimi możliwymi sposobami promuje swoje smartfony klasy budżetowej. Państwa rozwijające się są doskonałym rynkiem zbytu dla takich tanich urządzeń, jednak nie należy przeceniać rosnącej pozycji Xiaomi – Samsung mógł odpuścić walkę o miano lidera w sprzedaży smartfonów w Indiach, ale to Koreańczycy wyznaczają trendy w branży mobilnej. Ich największym atutem nie są najtańsze budżetowce lecz urządzenia klasy premium. A z tymi Xiaomi nie może się równać. Jeszcze.

 

PODOBNE POSTY

Odpowiedz