Xiaomi może przejąć GoPro

Jeśli do tego dojdzie, pozycja firmy może drastycznie wzrosnąć.

O kłopotach GoPro mówi się od dawna. Mimo iż firma produkuje jedne z najlepszych kamer sportowych na świecie, nie przekłada się to na dobre wyniki finansowe. W związku z tym coraz częściej pojawiają się głosy, że korporacja wkrótce pójdzie pod młotek. Według dziennikarzy z serwisu The Information, jednym z potencjalnych kupców może okazać się chińska firma Xiaomi.

Na polskim rynku Xiaomi kojarzy się przede wszystkim z producentem tanich i wydajnych smartfonów, jednak w rodzimych chinach sprzedaje niemal wszystko: od urządzeń mobilnych, poprzez oczyszczacze powietrza, elektryczne rowery, powerbanki na dronach skończywszy. Ma także oddział zajmujący się produkcją kamer sportowych, nic więc dziwnego, że żywo interesuje się przejęciem GoPro. Gdyby Xiaomi weszło w posiadanie know-how tej firmy, jej kamery stałyby się jeszcze lepsze i prawdopodobnie zawstydziłyby konkurencję, zarówno z finansowego, jak i wydajnościowego punktu widzenia.

Jak się jednak okazuje, korporacja nie chce przepłacać za GoPro, dlatego wciąż zwleka z przejęciem, czekając, aż otrzyma satysfakcjonującą ofertę wykupu. Po cichu liczymy na to, że jeśli GoPro rzeczywiście pójdzie pod młotek, to firma trafi w objęcia chińskiego giganta, który wprowadzi na rynek tanie i doskonałe kamery sportowe.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz