Xiaomi Mi Mix wyjdzie poza Chiny

Jeden z najpiękniejszych smartfonów świata będzie sprzedawany poza Chinami… niestety, nie w Polsce.

Co więcej, nie trafi nawet do Europy, gdyż „ekspansja” tego modelu w oczach Xiaomi polega na wypuszczeniu go na rynku wietnamskim, o czym poinformowali dziennikarze Ubergizmo. Mały krok poza Chiny, nieco większa szansa na to, że w przyszłości trafi w nasze ręce.

Mi Mix jest smartfonem wyróżniającym się na tle konkurencji, wielki ekran zdominował przednią część obudowy i jest jego znakiem rozpoznawczym. Gdyby trafił na rynek europejski, prawdopodobnie rozchodziłby się na pniu, ale Xiaomi nie jest jeszcze gotowe, aby wyjść z nim do szerokiej publiczności. Co nie oznacza, że nie planuje sprzedawać go na innych rynkach. Warto przy tej okazji wspomnieć, że kilka tygodni temu firma zapowiadała wypuszczenie Mi Mix przeznaczonego dla klientów Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Telefon miał trafić do tamtejszych klientów w marcu tego roku, ale na razie korporacja nie podała nawet przybliżonej daty uruchomienia sprzedaży.

Po cichu liczymy na to, że za kilka miesięcy doczekamy się także europejskiej wersji urządzenia. Być może Xiaomi sonduje mniej oczywiste rynki, aby zebrać opinie na temat tego urządzenia, zanim wypuści go do masowej sprzedaży na bardziej obiecujących rynkach.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz