Xiaomi i inteligentne zabawki

Chińska firma Xiaomi wchodzi na kolejny rynek – tym razem chce produkować zabawki.

A pisząc o zabawkach nie mam na myśli telefonów i tabletów z dodatkami, które będą tylko zbędnymi wodotryskami, Lei Jun, CEO Xiaomi zapowiedział podczas piątkowej konferencji, że jego firma wypuści zabawki programistyczne Toy Block, które będą kompatybilne z klockami lego. Za zestaw podstawowy trzeba będzie zapłacić 499 juanów (ok. 290 zł), a trafi on do sprzedaży już w tym tygodniu, 11 listopada.

xiaomi-toy-block

W pierwszej kolejności z tych zabawek skorzystają oczywiście dzieci w Chinach, niestety Jun nie zdradził, czy Toy Block wyjdzie poza granice rodzimego kraju. Świetnie, ale czym w zasadzie są te klocki?

xiaomi-toy-block-3

To przede wszystkim małe mechanizmy sterowane za pośrednictwem aplikacji mobilnej, a dzieci mogą rozbudowywać je dodając łańcuchy, koła czy przekładnie. Xiaomi bardzo poważnie podchodzi do tematu i chce, aby te inteligentne klocki były w przyszłości tak popularne, jak klocki LEGO.

xiaomi-toy-block-5

Trzymamy kciuki za sukces Chińczyków, im wcześniej dzieci nauczą się zaawansowanej obsługi komputera, tym łatwej będzie im w przyszłości znaleźć dobrze płatną pracę. A jeśli przyszły zawód mają zdobyć poprzez zabawę – tym lepiej dla nich.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz