Xiaomi chce robić laptopy dla graczy

Ulubiony przez Polaków producent elektroniki chce robić komputery dla graczy.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że dla projektantów Xiaomi nie ma rzeczy niemożliwych. Smartfony, rowery elektryczne, ultrabooki a teraz laptopy gamingowe. Firma jest gotowa dostarczać nam wydajne urządzenia w przystępnej cenie. Takie jak komputer Mi Gaming Laptop.

Ten 15,6-calowiec ze zdjęcia jest napędzany procesorem Intel Core i7 z siódmej generacji i 16 GB pamięci RAM. Pod obudową znajdziemy także kartę graficzną Nidia GTX 1060, pamięć SSD o pojemności 256 GB oraz dysk twardy o pojemności 1 TB. Nie mogło także zabraknąć stylowej podświetlanej klawiatury, znaku rozpoznawczego wszystkich gamingowych laptopów z wyższej półki. W sprzedaży będą dostępne także prostsze konfiguracje z kartą graficzną Nvidia GTX 1050 Ti, 8 GB RAM oraz pamięcią SSD o pojemności 128 GB. Jak przystało na nowoczesne gadżety dla graczy, nie mogło zabraknąć wszystkich najpopularniejszych złącz takich jak USB 3.0, USB-C, wejścia słuchawkowego czy portu HDMI.

Interesująco prezentują się także ceny komputerów, najtańszy model wyceniono na 5999 juanów (ok. 3200 zł), zaś ten najmocniejszy na 8999 juanów (ok. 4900 zł). Niestety, mimo przystępnej ceny i dobrej konfiguracji laptopy od Xiaomi mają jedną, poważną wadę – na razie będą sprzedawane wyłącznie w Chinach i nie wiadomo, czy kiedykolwiek trafią do oficjalnej dystrybucji w Europie.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz