X4 Soul Lite: przystępny smartfon z podwójnym aparatem

Allview wprowadza na rynek smartfon X4 Soul Lite, który oferuje podwójny układ optyczny w przystępnej cenie.

Wersja Lite modelu X4 soul, podobnie jak inne modele z tej serii, ma za zadanie wypromować podwójny aparat fotograficzny oparty o technologię Altek, który jest znakiem rozpoznawczym tego urządzenia.

Kilka lat temu, firma Altek stworzyła system podwójnych soczewek, który możemy obserwować obecnie w nowoczesnych smartfonach przeznaczonych dla entuzjastów fotografii. System ten umożliwia ostrzenie w czasie rzeczywistym zarówno przed wykonaniem zdjęcia, jak i po, bez utraty szczegółów oryginalnej kompozycji. Z pojedynczego zdjęcia można wygenerować wiele obrazów, o nieograniczonych możliwościach Mówi Lucian Peticila, General Manager Allview.

X4 Soul Lite wyposażono w dwa aparaty tylne o różnych funkcjach. Pierwszy z nich ma za zadanie uwiecznić obraz za pośrednictwem matrycy o rozdzielczości 13 mpx oraz jasności f/2,0. Rola drugiego obiektywu jest zgoła inna – zbiera on informacje o głębi pola kadru, które umożliwiają stworzenie efektu rozmycia znanego z aparatów DSLR.

Nie zabrakło także przedniego aparatu do selfie. Aparat wyposażono w matrycę o rozdzielczości 8 mpx oraz jasności f/2.0, która współpracuje z dwubarwną lampą błyskową LED. Taki duet umożliwi wykonywanie zdjęć o bardziej realistycznych kolorach.

X4 Soul Lite zaprojektowano zgodnie z koncepcją FastPass opracowaną we współpracy z firmami Google oraz MediaTek. Rozwiązanie to polega na dopasowaniu oprogramowania do możliwości podzespołów, aby wycisnąć z nich jak najwięcej mocy i zapewnić stabilność pracy systemu. To dlatego sercem X4 Soul Lite jest wydajny ośmiordzeniowy procesor wsparty  3 lub 4 GB pamięci RAM i pracujący na Androidzie w wersji 7.0 Nougat.

Elegancki wygląd urządzenia powinien przypaść do gustu większości użytkowników: 5,5-calowy wyświetlacz Full HD osadzono w cienkiej, metalicznej ramce o zaokrąglonych krawędziach. Cieszy również obecność pojemnej baterii 3000 mAh, która powinna sprawdzić się podczas intensywnego użytkowania telefonu.

X4 Soul Lite dostępny jest w przedsprzedaży na stronie producenta w cenie 1099 zł (3 GB RAM/ 16 GB pamięci) oraz 1249 zł (4 GB RAM / 32 GB pamięci). Do klientów trafi po 10 lipca tego roku.

Informacja prasowa

 

PODOBNE POSTY

Odpowiedz