Wystartowało pierwsze kino z ekranem Cinema LED 3D

Zmodernizowane kino sieci Arena Cinemas w Zurychu to pierwsze w Europie miejsce, w którym zainstalowano ekran Cinema LED 3D.

Nowy ekran Samsung Cinema LED 3D, utrzymuje stałą jasność zapewniającą doskonałą widoczność napisów, obrazów i wszelkich szczegółów – także podczas oglądania w okularach 3D. W odróżnieniu od standardowych rozwiązań dostosowanych do treści trójwymiarowych ekran gwarantuje niezmienną jakość odbioru niezależnie od tego, z którego miejsca na widowni oglądany jest film.

Samsung Cinema LED to pierwszy ekran kinowy HDR z certyfikatem Digital Cinema Initiatives. Liczy niemal 9 milionów pikseli na powierzchni o wymiarach 10,3 m na 5,4 m co przekłada się na niespotykaną do tej pory jakość obrazu. Prezentowane obrazy nabierają niesamowitej ostrości dzięki rozdzielczości 4K (4096 x 2160) i szczytowym poziomom jasności, niemal 10-krotnie wyższym (146 fL) niż powszechny kinowy standard (14 fL). Dodatkowo ekran wzmacnia wyświetlane treści za pomocą technologii HDR.

Dzięki temu możemy cieszyć się wysokim kontrastem oddającym żywe kolory, nieskazitelną bielą i głębokimi czerniami, co sprawia, że ekran jest idealny zarówno dla treści dwu-, jak i trójwymiarowych. W połączeniu z technologią audio dostarczoną przez markę JBL Professional, oferowaną przez HARMAN International, otrzymujemy rozwiązanie, które daje gwarancję immersyjnego kinowego doświadczenia. Smukły design ekranu pozwolił również na usunięcie kabiny projekcyjnej, co z kolei umożliwiło powiększenie sali kinowej i wyposażenie jej w komfortowe fotele.

Ekran Samsung Cinema LED, zaprezentowany został w lipcu 2017 r., funkcjonuje do tej pory w kinach w Seulu i Busan (Korea) oraz w Szanghaju (Chiny). Partnerstwo z Arena Cinemas umożliwiło pierwszą implementację ekranu w Europie, a zarazem pierwsze na świecie zastosowanie ekranu kinowego LED 3D.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz