Wybierz nazwę dla nowego Androida

Wiele osób spodziewało się, że podczas konferencji I/O Google zapowie, jak będzie nazywać się nowa odsłona systemu operacyjnego. Firma oddała jednak głos publiczności.

Nutella, takiej nazwy dla nowego systemu spodziewali się użytkownicy Androida. Google nie podjął jednak decyzji o tym, jak nazwie siódemkę. Korporacja chce, by to użytkownicy zadecydowali o tym, jak będzie nazywał się ten system. Jest tylko jedno wymaganie – nazwa musi zaczynać się od litery N i musi kojarzyć się ze słodką przekąską (McRoyal odpada). Swoje pomysły można przesyłać za pośrednictwem strony Androida, pod tym linkiem.

Chociaż nazwa nowego Androida pozostaje niewiadomą, wiemy, co będzie jego najmocniejszą stroną. System ma wzorować się na Chrome OS, w podobny sposób przeprowadzając wszelkie aktualizacje: wszystkie będą odbywały się w tle, gdy użytkownik nie korzysta z urządzenia. Nie będziemy zarzucani informacjami o kolejnych aktualizacjach, wszystko rozegra się automatycznie. Oprócz tego Google przyłożył sporą uwagę do optymalizacji systemu, by ten jak najlepiej radził sobie z obsługą treści VR, dodano także przycisk „usuń wszystkie” przy powiadomieniach; w końcu jednym kliknięciem usuniemy wszystkie zbędne komunikaty.

Na więcej informacji przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. System zadebiutuje na jesieni, wtedy też dowiemy się, czym dokładnie nas zaskoczy.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz