Wszystkie Chromebooki ze wsparciem Androida

Chromebooki nie są najpopularniejszymi komputerami, ale wkrótce może się to zmienić.

W dobie masowego upowszechnienia się smartfonów i tabletów Chromebooki mogą wydawać się ciekawą alternatywą dla klasycznych laptopów. Niestety, mimo sporego potencjału, nie zadomowiły się zbyt dobrze na rynku, głównie z powodu małej liczby dostępnych aplikacji. Wkrótce może się to zmienić, gdyż Google chce upowszechnić możliwość instalowania androidowych aplikacji na tych urządzeniach.

Nie jest to zupełnie nowa funkcja, ale warto zauważyć, że do tej pory korzystały z niej wyłącznie wybrane modele Chromebooków. Google zapowiedział, że od tego roku wszystkie Chromebooki będą kompatybilne ze Sklepem Play, a co za tym idzie, użytkownicy dostaną dostęp do milionów aplikacji, które znacząco usprawnią korzystanie z tych komputerów. Oprócz tego dołączy do nich kilkadziesiąt urządzeń, które trafiły na rynek w ciągu kilku ostatnich lat, a pełną listę starych Chromebooków kompatybilnych z Androidem znajdziesz pod tym linkiem.

Aż dziwne, że w Google tak późno podjęto tę decyzję. Dziś Chromebooki są ciekawymi, acz mocno ograniczonymi urządzeniami, a kiedy będą mogły korzystać ze Sklepu Play, będziemy mogli instalować na nim nie tylko gry, ale najpotrzebniejsze narzędzia pokroju pakietu Microsoft Office, oprogramowanie graficzne od Adobe czy Skype’a.

Po cichu liczymy na to, że w tym roku Chromebooki w końcu wejdą do mainstreamu. Kompatybilność z androidowymi aplikacjami na pewno im w tym pomoże.

 

PODOBNE POSTY

Odpowiedz