Wkrótce poznamy innowacyjny telefon Lenovo

Za kilka dni dowiemy się, czym zaskoczy nas najnowszy smartfon od Lenovo.

Kilka tygodni temu w sieci pojawił się rysunek nowego telefonu od Lenovo z w pełni bezramkowym ekranem. Choć wydawało się, że jest to wyłącznie projekt koncepcyjny, szybko okazało się, że tak rzeczywiście będzie wyglądał model Z5, potwierdzić to sam wiceprezydent Lenovo, Chang Cheng, zdradzając przy okazji, że sprzęt ten wprowadzi na rynek kilka prawdziwie innowacyjnych rozwiązań. Wczoraj Cheng ujawnił jeszcze jedną, bardzo ważną informację: telefon będzie miał swoją premierę już 5 czerwca, a firma zaprezentuje go na terenie Chin.

Wiceprezydent Lenovo zdradził sporo informacji na temat tego sprzętu za pośrednictwem portalu Weibo i jeśli wszystkie jego zapowiedzi okażą się prawdą, wkrótce zobaczymy jeden z najbardziej intrygujących smartfonów ostatnich lat. Z5 ma mieć w pełni bezramkowy ekran, pozbawiony zarówno fizycznego czytnika linii papilarnych, jak i wcięcia na aparat. Ten pierwszy może zostać umieszczony pod powierzchnią ekranu, zaś niektórzy sugerują, że aparat do selfie będzie wyskakiwał z obudowy. Aplikacje fotograficzne mają także wykorzystać sztuczną inteligencję do poprawy jakości zdjęć, a Z5 wytrzyma bez ładowania w trybie uśpienia nawet do 45 dni. Wisienką na torcie ma być pamięć wewnętrzna – podobno w telefonie zmieścimy aż 4 TB danych.

Mamy nadzieję, że nie są to tylko czcze przechwałki i nowy telefon od Lenovo rzeczywiście będzie tak innowacyjny, jak twierdzi Cheng. Jeśli tak się stanie, być może skostniały rynek mobilny w końcu nabierze rozpędu i przestanie być tak dramatycznie nudny.

Odpowiedz