Wizytówka z pulsometrem

Pamiętasz te wymyślne i kolorowe wizytówki, które przykuły twój wzrok? Zapomnij o nich, ta tu jest wyjątkowa.

Dobre pierwsze wrażenie często jest kluczem do nawiązania intratnej znajomości. Jednym ze sposobów przykucia uwagi rozmówcy jest zaprojektowanie takiej wizytówki, która od razu zaprezentuje, czym się zajmujemy. Jeśli wydaje ci się, że wizytówka architekta, która zamienia się w mały papierowy budyneczek to szczyt innowacyjności, pozwól, że zaprezentujemy ci coś niesamowitego. Firma MobilECG zaprezentowała wizytówkę z wbudowanym malutkim pulsometrem. Wystarczy położyć kciuki na dwóch małych płytkach, a czujnik wyświetli wykres ECG oraz wartość twojego pulsu.

Czas wyrzucić zegarki sportowe do kosza? Niekonieczne, gdyż kolesie z MobilECG wyraźnie zaznaczają, że jest to wyłącznie zabawka i nie należy używać jej do diagnostyki pracy serca. Twrój pulsometr w zegarku może spać spokojnie.

Jeśli zainteresowanie takimi wizytówkami będzie wystarczająco duże, firma wdroży je do masowej produkcji, choć trzeba przyznać, że kosztuje sporo, bo aż 29 dolarów za sztukę. Dla najbardziej rozchwytywanych kardiologów nie będzie to zbyt wygórowana stawka przy ich zarobkach, ale jeśli zechcą przyoszczędzić, mogą wykonać takie wizytówki własnym sumptem. Projekt MobilECG ma charakter opensource, dlatego oprogramowanie i schemat montażu są dostępne za darmo. Kod źródłowy znajdziesz pod tym linkiem, a instrukcję montażu na tej stronie.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz