Withings wraca do korzeni

Krótki romans Nokii z technologią zdrowotną własnie dobiega końca.

W czerwcu minionego roku branżę technologiczną zaskoczyła dość niespodziewana wieść – Nokia postanowiła wykupić fińską firmę Withings, specjalizującą się w produkcji gadżetów fitnessowych. W wyniku tego przejęcia pojawiła się marka Nokia Health, która miała pomóc marce stać się bardziej konkurencyjną na arenie gadżetów do noszenia. Niestety, korporacja nie wiedziała, jak wykorzystać zdobytą widzę i szybko okazało się, że nowy dział nie przynosi spodziewanych korzyści. Nokia podjęła trudną decyzję o wyzbyciu się dawnych produktów od Withings ze swojego portfolio.

Jak się okazało, zainteresował się nimi… współzałożyciel Withings, Éric Carreel. Po kilku tygodniach negocjacji transakcja dobiegła końca i tak po roku rozłąki Withings wraca do swoich korzeni. Dalszy los firmy nie jest znany, ale można podejrzewać, że Carreel zrobi wszystko, aby przywrócić markę do życia.

Jeśli zaś chodzi o Nokię, to sprawa jest dość prosta – firma zmieniła swoją strategię biznesową i nie chce się już zajmować produkcją sprzętu konsumenckiego, woli udzielać licencji na swoją markę innym korporacją, tak jak ma to miejsce w przypadku smartfonów Nokia produkowanych przez HMD Global.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz