Wiemy, kiedy zadebiutują najważniejsze telefony 2018 roku

Na portalu Weibo upubliczniono zdjęcie z urządzeniami, które wykorzystają Snapdragona 845.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że specyfikacja topowych smartfonów przedostaje się do mediów na wiele dni przed ich oficjalną premierą. Jednak redaktorzy portalu GSMArena dotarli do prawdziwej perełki – wpisu na serwisie Weibo ujawniające urządzenia, które w 2018 roku wykorzystają najnowszy układ mobilny od firmy Qualcomm, Snapdragon 845. Listę sporządzono uwzględniając chronologię pojawiania się kolejnych urządzeń na rynku, dlatego już dziś wiemy, co przyniesie nam branża mobilna w następnym sezonie.

Jeśli ujawnione informacje okażą się prawdziwe, już w lutym na rynek trafią Samsungi Galaxy S9 i S9+ oraz LG G7 i G7 Plus. Na kolejne urządzenia ze Snapdragonem 845 przyjdzie nam poczekać do kwietnia, kiedy zadebiutuje Xiaomi Mi 7. Miesiąc później pojawi się HTC U12.

Prawdziwy wysyp urządzeń z nowym Snapdragonem szykuje się na drugą połowę roku. W czerwcu zadebiutują OnePlus 6, ZTE Nubia Z18 oraz Sony Xperia XZ Pro-A. Ciekawie robi się pod koniec roku: we wrześniu zadebiutuje Samsung Galaxy Note 9 i LG G40,a w październiku do sklepów trafią Google Pixel 3 i 3 XL, HTC U12+, Sony Xperia XZ2 oraz ZTE Nubia Z18S. W listopadzie zobaczymy Motorolę Moto Z 2019, a ostatnimi urządzeniami ze Snapdragonem 845 w 2018 roku będą OnePlus 6T oraz Samsung W2019 , nietypowy smartfon z klapką, następca modelu W2018.

Do tej listy należy podchodzić ze sporą rezerwą i nie traktować jej bezkrytycznie, być może brakuje na niej kilku urządzeń, a daty mogą nie być precyzyjne. Jeśli jednak okaże się wiarygodna, już teraz możemy planować zakup nowych urządzeń – wszystko wskazuje na to, że najważniejsze marki w pełni wykorzystają potencjał najnowszego Snapdragona.

Źródło

Odpowiedz