Wiemy, jak mocny będzie Project Scorpio

Choć do E3 jeszcze daleko, już teraz wiemy, jaką mocą będzie dysponować nowy Xbox.

Tegoroczne targi E3 będą jednym z największych wyzwań ostatnich miesięcy dla marketingowców z Microsoftu. Kiedy PlayStation 4 święci triumfy, a odświeżony model Pro udowadnia, że w konsolach drzemie ogromny potencjał, Xbox One stoi nieco w cieniu. Microsoft nie wypuścił w zeszłym roku bezpośredniego konkurenta dla PS4 Pro, Project Scorpio był w powijakach, gdy Sony wypuściło swoją ulepszoną konsolę. Targi w Los Angeles mają znów wznieść Xboksa na piedestał, to wtedy Microsoft oficjalnie zaprezentuje rywala dla najświeższego sprzętu swojego rywala.

Na szczęście nie musimy czekać do czerwca, aby poznać potencjał Project Scorpio, redakcja Digital Foundry została dopuszczona do specyfikacji tej konsoli i ujawniła ją opinii publicznej. Oto, czego możemy się spodziewać:

Procesor ośmiordzeniowy, 2,3 GHz
Grafika 40 autorskich jednostek obliczeniowych, 1,172 MHz
RAM 12 GB DDR5
Pamięć 1 TB
Napęd 4K Ultra HD Blu-ray

Sama specyfikacja nie jest jednak aż tak ważna jak doświadczenia, którymi konsola obdarzy graczy. A jak twierdzi Microsoft, ich konsola będzie w pełni przystosowana do ery 4K – odtworzy filmy w tej rozdzielczości zarówno z płyt jak i serwisów strumieniujących, a gry będą pracować w tej rozdzielczości w trybie natywnym, przy 60 klatkach na sekundę.

Jest na co czekać. Targi E3 zapowiadają się intrygująco.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz