Wiemy, czym zaskoczy nas potrójny aparat w P20 Pro

Potrójny aparat w Huawei P20 Pro sprawi, że nasze zdjęcia będą wyglądały jeszcze lepiej.

O tym, że najnowszy supersmartfon od Huawei będzie wyposażony w potrójny układ optyczny, wiedzieliśmy od kilku tygodni. Do sieci wyciekły nawet zdjęcia prezentujące to urządzenie, mimo to nie mieliśmy pojęcia, do czego posłuży trzeci obiektyw. Na szczęście udało się rozwiązać jego tajemnicę.

Zacznijmy od tego, że P20 Pro będzie mógł pochwalić się 40-megapikselową matrycą główną, którą zaprojektowano we współpracy z inżynierami z firmy Leica. Ponadto otrzymamy dostęp do drugiej, 8-megapikselowej matrycy z teleobiektywem. Dzięki współpracy tych dwóch układów będziemy mogli skorzystać z hybrydowego 5-krotnego zooma.

Oprócz tego telefon będzie mógł pochwalić się trzecią matrycą 20 mpx pracującą w trybie monochromatycznym. Będzie odpowiadała za pomiar głębi obrazu, dzięki czemu sprawi, że z łatwością zrobimy zdjęci a w stylu bookeh, którymi niegdyś Apple wypromował swoje smartfony z dwoma obiektywami. Aparat poradzi sobie także z kręceniem filmów w zwolnionym tempie przy 960 klatkach na sekundę i rozdzielczości 720p.

Więcej na temat tego nietuzinkowego urządzenia dowiemy się już wkrótce. Huawei oficjalnie zaprezentuje P20 oraz P20 Pro 27 marca podczas paryskiej konferencji.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz