Wielkoekranowy iPhone X rozpozna twoją twarz i zamieni ją na emoji

Poznaj nowe dzieło sztuki od Apple – smartfon z bezramkowym ekranem i ładowaniem bezprzewodowym.

Jeszcze nigdy nie powstał iPhone taki jak ten. iPhone X (czyta się „dziesięć”, ignorancie) porzucił fizyczny przycisk na rzecz 5,8-calowego ekranu OLED rozciągającego się od krawędzi do krawędzi, który wyświetli obraz w trybie HDR.  Zapomnij o metalowej konstrukcji, obudowę telefonu wykonano z tafli szkła, dlatego X może być ładowany bezprzewodowo dzięki technologii Qi. Podwójny układ optyczny z matrycą 12 mpx doczekał się optycznej stabilizacji obrazu, która sprawdzi się przy wykonywaniu zdjęć przy słabych warunkach oświetleniowych. Jest tu także poczwórna dioda LED dbająca o to, aby twoje portrety wyglądały idealnie.

Zabrakło przycisku home, ale nie oznacza to, że nie możesz odblokować ekranu: telefon wyposażono w system kamer TrueDepth, który rozpozna twoją twarz. Bądźmy jednak szczerzy, częściej będziesz korzystać z niego w zupełnie innym celu – do animowania emoji za pomocą własnej mimiki.

W przeciwieństwie do iPhone’ów 8 oraz 8 Plus ten model trafi do sprzedaży dopiero w listopadzie, ale zamówisz go już 27 października. O ile zechcesz wydać co najmniej 4979 zł na podstawowy model 64 GB. Wersja 256 GB ma jeszcze bardziej horrendalną cenę – 5729 zł.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz