Wielki Samsung z wielką baterią

Smartfony Samsunga to nie tylko urządzenia Galaxy S. Firma wprowadzi do sprzedaży także nowe słuchawki z serii Galaxy A, a model A9 to jej najnowszy – i największy – przedstawiciel.

Galaxy A9 to wielki i sprawny przedstawiciel rodziny Samsunga, który tylko o krok odstaje od najlepszych słuchawek na rynku. Pod 6-calowym ekranem 1080p Super AMOLED ukryto podzespoły, które niewiele różnią się od tych z 5,5-calowego Galaxy A7. Sercem urządzenia będzie ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 652 taktowany zegarem 1,8GHz i wsparty 3GB pamięci RAM. Użytkownicy skorzystają z 32GB na przechowywanie danych, a w razie konieczności rozszerzą pamięć za pośrednictwem karty microSD.

Jak przystało na smartfony z wyższej półki, znajdziemy w nim porządny, 13-megapikselowy aparat główny i 8-megapikselową soczewkę do wideorozmów. Na pokładzie jest też czytnik linii papilarnych – Galaxy A9 będzie więc kompatybilny z usługą Samsung Pay. Jedynie system operacyjny będzie nieco przeterminowany, słuchawka będzie korzystać z zeszłorocznej odsłony Androida, 5.1.1 Lollipop z nakładką TouchWiz. Od modelu A7 odróżnia go znacznie potężniejsza bateria: z pojemnością 4000mAh i ekranem FullHD ma szansę funkcjonować przez kilka dni bez ładowania.

Na razie nie znamy ceny urządzeń z serii Galaxy A, wiemy natomiast, że ich sprzedaż rozpocznie się w nowym roku, w pierwszej kolejności słuchawki trafią do użytkowników w Chinach.

 

PODOBNE POSTY

Odpowiedz