Według LG smartfon Q6 ma odpowiadać na nasze potrzeby

Firma LG postanowiła zlecić badania, które wskażą, które cechy smarfonów są dla nas najważniejsze.

Mogłoby się wydawać, że tego typu badania powinny interesować wyłącznie firmę, która ma zamiar wprowadzić swoje produkty na rynek i dobrze na nich zarobić. W rzeczywistości wyniki zebrane przez firmę badawczą powinny być przeanalizowane również przez potencjalnych klientów, gdyż to w nich znajdziemy informacje o tym, jak będą wyglądać kolejne generacje smartfonów. LG wzięło na tapet najważniejszą grupę konsumentów czyli Millenialsów. Jeśli chcesz wiedzieć, jak będzie wyglądał twój kolejny telefon – zobacz, jakie wnioski wyciągnięto z tych badań.

Według raportu firmy IDC (International Data Corporation) użytkownicy obok tradycyjnych funkcji, używają smartfonów gównie do udostępniania i odtwarzania multimediów. By cieszyć się komfortem użytkowania i pełnią możliwości urządzenia, coraz częściej decydują się na ekrany o przekątnej powyżej 5,5 cala.

Prognozy IDC pokazują, że już w przyszłym roku liczba smartfonów z większymi wyświetlaczami przewyższy najbardziej  dotąd popularne modele wyposażone w 5-calowe ekrany.

Eksperci upatrują powodów tego rosnącego trendu w pojawieniu się na rynku „bezramkowych” smartfonów, których konstrukcja pozwala na zwiększenie powierzchni wyświetlacza bez konieczności rozbudowy całego urządzenia. Wnioski potwierdza „Badanie świadomości konsumentów dotyczące „bezramkowych” modeli, według którego niemal 70% respondentów uznaje to wzornictwo za atrakcyjne. Co więcej, prawie 90% z nich kupiłoby taki smartfon ze względu na wyjątkowe wrażenia z oglądania filmów i video.

To co irytuje najbardziej użytkowników smartfonów z małym ekranem, to przypadkowe dotykanie nieprawidłowych ikon, omyłkowe „kliknięcia” na reklamy, wyświetlanie zbyt małej ilość informacji lub zdjęć w niepełnym formacie, czy mały komfort podczas edycji plików. Niemal 64% z nich podkreśliła jednak, że smartfon powinien mieścić się w jednej dłoni.

Bezramkowy znaczy idealny? Nie każdy i nie dla każdego

LG jest jedną z firm, które zapoczątkowały modę na bezramkowe smartfony. Jak pokazują badania, idealny smartfon dla większości respondentów to urządzenie z wyświetlaczem, który gwarantuje fascynujące wrażenia, jednocześnie zapewniając wysoki komfort użytkowania. Wiele z dostępnych obecnie na rynków modeli nie odpowiada jednak na te potrzeby lub po prostu nie mieści się w budżecie konsumenta. Badani obawiają się także o wytrzymałość „bezramkowych” smartfonów.

LG odpowiada na potrzeby

Respondenci biorący udział w badaniu mieli okazję także przetestować „bezramkowy” smartfon. Oprócz atrakcyjnego wyglądu, najbardziej doceniony został duży ekran, który dostarczył wyjątkowych wrażeń podczas oglądania video, korzystania z aplikacji oraz gier. Najnowszy LG Q6 to pierwszy model ze średniej półki cenowej, wyposażony w innowacyjny ekran Full Vision o przekątnej 5,5 cala, rozdzielczości Full HD+ i formacie 18:9. Dzięki tej wyjątkowej konstrukcji na ekranie widocznych jest więcej informacji – aplikacje skalowane są do nowego rozmiaru, co zostało zauważone i pozytywnie ocenione przez 60% badanych.

Wyświetlacz w modelu Q6 można także w prosty sposób podzielić na dwa, kwadratowe okna, co wg ponad 39% respondentów sprzyja pracy wielozadaniowej. Kolejną cechą docenioną przez testerów (39%) był szerokokątny obiektyw przedniego aparatu, dzięki któremu można z łatwością sfotografować dużą grupę osób w trybie selfie. Konstrukcja nowego smartfona LG spełnia także inny warunek postawiony przez badanych – model mieści się w jednej dłoni i pozwala na wygodną obsługę.

LG Q6 cechuje się także wzmocnioną wytrzymałością, gdyż metalową ramkę otaczającą obudowę wykonano z wytrzymałego stopu aluminium z serii 7000, który stosowany jest między innymi w przemyśle lotniczym i kosmicznym. Urządzenie zostało poddane 20 rygorystycznym testom baterii opracowanym przez LG, w tym badaniom odporności na wysoką temperaturę, mechaniczne przebicie oraz uderzenia w warunkach surowszych niż wymagane przez międzynarodowe normy.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz