Ważna aktualizacja dla routera ZTE MF286

ZTE we współpracy z Orange przygotowało aktualizację dla najlepszego routera w ofercie ZTE w Polsce – modelu MF286. Wnosi ona wiele usprawnień, zarówno dla użytkowników domowych, jak i dla administratorów zarządzających sprzętem sieciowym, dzięki którym uzyskują oni nowe możliwości konfiguracji urządzenia, a sam sprzęt otrzymał dodatkowe funkcjonalności.

Jedną z ciekawszych zmian wprowadzonych w nowej wersji oprogramowania jest możliwość wysłania przez router SMS-a informującego o przełączeniu się urządzenia na zasilanie bateryjne. Dzięki temu otrzymujemy powiadomienie o braku zasilania np. w domu lub w firmie. Jego treść oraz numer odbiorcy możemy dowolnie spersonalizować.

Nowy firmware wprowadza także pełną obsługę protokołu IPv6 w sieci Orange z pełną implementacją takich usług jak np. CLAT, SLAAC, DNSv6 i DHCPv6. Użytkownicy po aktualizacji otrzymają również możliwość ręcznego wyboru pasma i technologii w jakiej pracuje router ZTE MF286. W trybie ręcznym poprzez wybór tylko jednego pasma LTE użytkownicy zyskają np. możliwość wyłączenia agregacji pasm, dzięki czemu router będzie pracował jako urządzenie kategorii 4. To świetne rozwiązanie dla użytkowników, którzy korzystają z dodatkowych zewnętrznych jednozakresowych anten LTE do poprawy siły sygnału odbieranego z odległej stacji.

W budynkach wielorodzinnych bardzo przydatna będzie nowa funkcja optymalizacji sieci Wi-Fi. Pozwala ona na automatyczny dobór kanału o najniższym poziomie zakłóceń oddzielnie dla sieci 2,4 i 5 GHz. Możliwy jest także ręczny wybór najlepszego kanału.

Funkcja diagnostyczna PING pozwoli na łatwą diagnozę, w przypadku problemów z połączeniem z Internetem za pomocą tego routera.

Aktualizacja oprogramowania wprowadza możliwość ustawienia limitu czasu dla urządzeń gości w sieci Wi-Fi, a także dodaje funkcję rezerwacji adresów DHCP i obsługę VPN Passtrough czy też rozszerza funkcjonalność zapory ogniowej (Firewall).

Wielu z użytkowników z pewnością doceni nową funkcję Watchdog, dzięki której router może się automatycznie restartować w momencie utraty łączności ze zdefiniowanym adresem URL.  Nowością jest również możliwość zmiany hasła dostępowego dla udziału sieciowego podłączonego przez port USB (dysk sieciowy). Zaktualizowane zostało też samo oprogramowanie modemu.

Router MF286 automatycznie sprawdza aktualizację oprogramowania wedle wstępnie ustalonego interwału czasowego, jednak w każdej chwili możliwe jest ręczne sprawdzenie jej dostępności i pobranie.

Po wgraniu nowego oprogramowania konieczne będzie ręczne zrestartowanie urządzenia. W tym celu należy przytrzymać przycisk „Reset” przez minimum 10 sekund.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz