Waga na minusie

Nawet tak proste czynności jak ważenie da się uprościć, wystarczy tylko odejmować wagę kolejnych jabłek, zamiast ją sumować.

Brzmi nieracjonalnie? Skądże! Ta nietypowa waga MINUS Scale nie bez powodu wygrała konkurs iF Student Design Award, w końcu znacząco ułatwia dokonywanie zakupów. Stojąca za nią idea jest genialna w swojej prostocie: w sklepie wszystkie warzywa przechowywane są na paletach-wagach, a gdy klient zdejmuje z nich dany produkt, jego ciężar odliczany jest od początkowej wagi całego asortymetu.

Takie rozwiązanie ma kilka zalet. Po pierwsze od razu widzimy, ile waży np. jedno jabłko. Nie musimy też biegać bo całym sklepie w poszukiwaniu wagi, po prostu od razu chowamy jabłko do torby. A gdy uzbieramy tyle warzyw, ile nam potrzeba do przygotowania obiadu, wystarczy jedno kliknięcie, by MINUS Scale wydrukował naklejkę z ceną i kodem kreskowym.

minus2

Niestety obawiamy się, że minie wiele lat, zanim pospolite warzywniaki zdecydują się na zainstalowanie takiego rozwiązania. Tym bardziej, że MINUS Scale istnieje na razie wyłącznie w formie projektu.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz