W Windowsie 10 S nie zmienisz domyślnej przeglądarki

Microsoft Edge będzie jedyną domyślą przeglądarką obsługiwaną przez Windowsa 10 S.

Kiedyś niemal wszyscy używali Internet Explorera, na szczęście te mroczne wieki już dawno odeszły w niepamięć. Nawet Microsoft wyparł się tego oprogramowani i wraz z premierą Windowsa 10 zaprezentował przeglądarkę Edge, która miała wyprzeć znienawidzonego Internet Explorera. Trzeba przyznać, że programiści z Redmond spisali się doskonale – mimo iż Edge nie jest aż tak elastyczny jak oprogramowanie konkurencji, daleko mu do topornego poprzednika. Nic więc dziwnego, że firma próbuje wypromować go na wszelkie możliwe sposoby. Jednym z nich będzie Windows 10 S.

Jak się okazuje, odchudzona odsłona klasycznej dziesiątki będzie ściśle związana z Edgem – użytkownik nie będzie mógł zmienić domyślnej przeglądarki na żadną inną. Owszem, będziemy mogli zainstalować oprogramowanie konkurencji – o ile znajduje się w zasobach Sklepu Windows – ale takie pliki jak np. .htm domyślnie zawsze będą otwierać się za pośrednictwem Edge’a. Jak sugerują dziennikarze Ubergizmo, podobna sytuacja może dotyczyć wyszukiwarki Bing, której nie będziemy mogli zmienić na taką, z której korzystamy na co dzień.

Taki ruch nikogo nie powinien dziwić, wszak urządzenia z Windowsem 10 S mają być alternatywą dla Chromebooków, które w całości są podporządkowane oprogramowaniu Google.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz