W tym roku poznamy elastyczne smartfony

Pod koniec roku może zadebiutować nowa seria smartfonów Samsunga z elastycznymi ekranami.

Samsung od wielu miesięcy zapowiadał, że zajmie się produkcją elastycznych smartfonów, a rok 2017 miałby wyprowadzić je z laboratoriów i wprowadzić na rynek konsumencki. Południowokoreańscy dziennikarze z serwisu The Investor twierdzą, że znają przybliżoną datę ich debiutu: Samsung Galaxy X zostanie ujawniony w trzecim kwartale tego roku.

Wydaje się, że w tym przeciekach może być sporo racji, od kilku lat pod koniec wakacji korporacja ujawniała nowe smartfony z linii, Note, które mogliśmy oglądać na targach IFA w Berlinie, a po wpadce z nagrzewającą się baterią w Galaxy Note 7 nie można wykluczyć, że Samsung zechce pochwalić się na wrześniowych targach inną serią urządzeń mobilnych. Smartfon Galaxy X wydaje się idealnym kandydatem do zastąpienia Note’a.

Samsung oczywiście nie skomentuje w żaden sposób tych przecieków, ale korporacje nie ukrywa, że elastyczne smartfony są w ich kręgu zainteresowań i nie traktują ich wyłącznie w kategorii ciekawostki technologicznej. Za kilka miesięcy okaże się, czy ten ryzykowny oraz innowacyjny pomysł ziści się i w końcu doczekamy się zupełnie nowej kategorii urządzeń mobilnych.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz