W Rzeszowie wystartowało Laboratorium Virtual Reality

Na Politechnice Rzeszowskiej otwarto Laboratorium Virtual Reality (VR). W laboratorium realizowane mają być projekty, w których zastosowana będzie wirtualna rzeczywistość.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Politechniki Rzeszowskiej Anna Worosz, otwarcie pracowni to efekt umowy podpisanej w styczniu br. z firmą G2A.com.

Laboratorium otwarto w ramach targów „Od talentu do innowacji”. Realizowane będą w nim m.in. interdyscyplinarne projekty obejmujące innowacyjne zastosowania wirtualnej rzeczywistości – dodała.

Wyposażenie laboratorium stanowią systemy komputerowe o dużej wydajności obliczeniowej wraz z niezbędnymi kartami graficznymi Nvidia oraz najnowocześniejszym sprzętem komputerowym, okularami 3D oraz stanowiskami pracy, umożliwiającymi realizację projektów w zespołach.

Jak powiedział PAP Maciej Kuc z G2A.com, w laboratorium pracownicy firmy będą również uczyć studentów, jak najlepiej wykorzystywać sprzęt, który tam się znajduje. Będą to zajęcia stricte praktyczne. Nasi pracownicy będą uczyć takich umiejętności, które w przyszłości na pewno przydadzą się studentom na rynku pracy – dodał.

Kuc podkreślił, że laboratorium VR będzie też dobrym miejscem spotkań dla kół naukowych, gdzie studenci będą mogli poszerzać swoje zainteresowania, obcując z nowoczesnym sprzętem.

Warto dodać, że możliwości zastosowania wirtualnej rzeczywistości (VR) i rzeczywistości rozszerzonej (AR) są ogromne. Nasz dział G2A – Dev Studio do tej pory koncentrowało się na rozrywce i tworzyło gry. Jednak niedawno podjęło się też przygotowania aplikacji medycznej, która ma szansę zrewolucjonizować szkolenie lekarzy. Ogromny potencjał technologii widzimy zwłaszcza w rozwoju edukacji – zaznaczył Kuc.

Laboratorium zostanie otwarte na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki, kształci on w kierunkach m.in. elektroniki i telekomunikacji, automatyki i robotyki oraz energetyki.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl, Wojciech Huk

PODOBNE POSTY

Odpowiedz