W Londynie uliczni muzycy przyjmą płatności zbliżeniowe

Uliczne granie wchodzi na nowy poziom. Muzykom zapłacisz bezgotówkowo.

Wielkie miasta przyciągają tłumy ulicznych artystów, którzy chcą zarobić na swoim talencie. Niestety, wraz z postępem technologicznym utrzymanie się z takich występów jest coraz trudniejsze – im więcej ludzi przekonuje się do płatności bezgotówkowych, tym mniej drobniaków może trafić do kieszeni ulicznych grajków. Na szczęście wkrótce londyńscy artyści będą mogli realizować transakcje bezgotówkowe.

Za wprowadzenie tego dość nietypowego projektu odpowiada burmistrz Londynu Sadiq Khan, organizacja Busk In London zrzeszająca ulicznych artystów oraz szwedzka firma z sektora bankowego, iZettle, która została ostatnio wykupiona przez PayPal za 2,2 miliarda dolarów. W ciągu ostatnich kilku tygodni wybrani artyści testowali zbliżeniowe terminale od iZettle, a program pilotażowy okazał się tak satysfakcjonujący, że miasto zdecydowało się wdrożyć go na szerszą skalę.

Z technologicznego punktu widzenia projekt jest dość prosty. Artysta musi sparować swój terminal z urządzeniem mobilnym i ustalić stałą kwotę darowizny. To wszystko, reszta dzieje się automatycznie, pieniądze można przelać za pomocą tradycyjnej karty płatniczej oraz wszystkich urządzeń z modułem NFC, które wspierają płatności zbliżeniowe.

Jesteśmy ciekawi, jak ten projekt będzie się rozwijał i czy inne miasta na świecie wezmą przykład z Londynu i wdrożą podobne rozwiązania.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz