W krainie błękitu – Acer Windows Mixed Reality

Stylowe gogle od Acera mają zachęcić nas do korzystania z platformy Windows Mixed Reality.

Jaskrawoniebieskie gogle Acer Mixed Reality wyglądają jak jakiś futurystyczny gadżet żywcem wyciągnięty z lat 80. minionego wieku. Nie zrozummy się źle: uwielbiamy tę stylistykę retro SF.

Tak jak wszystkie gogle „rzeczywistości połączonej” ten sprzęt służy do odtwarzania treści VR. Dziś programy mieszające świat rzeczywisty z wirtualnym istnieją wyłącznie w sferze projektów, jednak Microsoft twierdzi, że już wkrótce będziemy się nimi posługiwać.

Urządzenie nie korzysta z zewnętrznych czujników: pozycję użytkownika oraz kontrolerów śledzi kamera zintegrowana z hełmem. Aby wejść do świata VR, wystarczy podpiąć gogle do peceta za pomocą kabli HDMI i USB. Projektanci wykazali się pomysłowością i zamontowali gogle na zawiasach – dzięki temu można szybko sprawdzić, co dzieje się w świecie rzeczywistym.

Zastosowano tu dwa ekrany o rozdzielczości 1440×1440, musisz wytężyć wzrok, aby dojrzeć pojedyncze piksele. Obraz w grze jest niezwykle ostry, a system śledzenia ruchów głowy działa tak płynnie jak w HTC Vive. Z kolei masywne kontrolery są bardzo wygodne i doskonale sprawdzają się w każdej sytuacji, niezależnie czy używasz ich jako pistoletów w Space Pirate Trainer, czy łapiesz nimi duchy w Ghostbusters VR.

Świetnie leżą w dłoni

Projektanci Acera nie wprowadzili rewolucyjnych zmian w konstrukcji kontrolerów do VR. Spusty, gładziki i gałki analogowe są tam, gdzie u konkurencji, podobnie jak LED-owy pierścień do śledzenia pozycji dłoni.

Nie wszystko gra

SteamVR dla Windows Mixed Reality był w trybie beta, przez co niektóre tytuły nie działały poprawnie w czasie testów.Na szczęście w finalnej wersji oprogramowania wszystkie gry powinny odpalać się prawidłowo.

Zdaniem Stuffa

Sprzęt Acera spisał się na każdej płaszczyźnie, ale nie poleciłbym go osobom dopiero poznającym świat wirtualnej rzeczywistości. Gogle Dell Visor są tańsze i wygodniejsze w użyciu. Ponadto platforma Windows Mixed Reality wciąż jest w fazie rozwojowej. Dopóki nie będzie w pełni wspierać SteamVR, dopóty to Oculus Rift będzie najlepszym sprzętem VR w tej kategorii cenowej.

Odpowiedz