W iOS 10 usuniesz aplikacje Apple

Stało się, piekło zamarzło. Apple pozwoli zarządzać większą liczbą aplikacji.

Chociaż w trakcie konferencji WWDC Tim Cook skupiał się głównie na zaletach nowego systemu dla zegarków Apple, pewna zmiana cichaczem została wprowadzona na salony. Jak się okazuje,  wraz z premierą systemu iOS 10, użytkownicy będą mogli odinstalować (albo przeinstalować) niektóre aplikacje Apple, które do tej pory były integralną częścią systemu. Jako pierwsi skorzystają z tej funkcji użytkownicy partycypujący w betatestach iOS 10.

ios10

Mowa tu o całkiem bogatym zestawie aplikacji, co widać na powyższym zdjęciu. Pod nóż pójdą takie kluczowe aplikacje jak skrzynka mailowa, iTunes, Kalendarz, odtwarzacz muzyki, Mapy czy Kontakty. Usunięte zostaną także wszelkie dane, które były przechowywane wraz z tymi programami. Na cięcia nie załapały się takie aplikacje jak Aparat czy Wiadomości.

Google już wcześniej wprowadzić możliwość usuwania niektórych aplikacji wgranych fabrycznie do systemu, Apple podążył zatem ścieżką konkurencji. Ze zmian tych powszechnie skorzystamy na jesieni, gdy iOS 10 zadebiutuje wraz z najnowszymi smartfonami od Apple.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz