W CoD:WWII zombie będą jak prawdziwe

Call of Duty: WWII pogodzi tryb zombie i realia historyczne.

Od lat jednym ze znaków rozpoznawczych serii Call of Duty jest tryb zombie, w którym gracze mogą walczyć z hordami żywych trupów. Tryb ten pojawi się także w nowej odsłonie, która będzie osadzona w realiach II Wojny Światowej. Już po pierwszej zapowiedzi tego tytułu wielu komentatorów zastanawiało się, w jaki sposób twórcom uda się uzasadnić obecność zombie na polach walki. Dziś wiemy, że nie będzie to zrobione po macoszemu, o czym zapewnia Glen Schofield, szef studia Sledgehammer odpowiedzialnego za najnowszą część CoD-a.

Jak stwierdził Schofield, tryb zombie nie tylko pojawi się w tej grze, będzie także „oparty na prawdziwych wydarzeniach” i zapewni „bardzo autentyczne doświadczenia”. Wątpimy, aby studio dotarło do tajnych informacji o hitlerowskich eksperymentach z żywymi trupami, albo odnalazło informacje o zombie walczących ramię w ramię z ludzkimi żołnierzami, jednak nie sposób przejść obok tych słów obojętnie. Sam Schofield oczywiście nie wyjaśnił, co dokładnie miał na myśli udzielając takiej odpowiedzi dziennikarzom EDGE, jednego możemy być jednak pewni: tryb ten zostanie dopracowany nie tylko pod kątem mechanicznym, będzie miał też swoje „fabularne” wytłumaczenie.

O tym, jaką rolę Sledgehammer przypisze żywym trupom w nowym Call of Duty dowiemy się w listopadzie, kiedy gra trafi do oficjalnej dystrybucji.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz