W 2018 możemy poznać elastycznego Huaweia

Już nie tylko Samsung chce wyprodukować elastyczny telefon.

Historia smartfonów z giętkim ekranem rozpoczęła się wiele lat temu. Widzieliśmy już wiele projektów koncepcyjnych, Samsung nie raz pokazywał elastyczne wyświetlacze, które „już są gotowe do masowej produkcji”, a mimo to wciąż taki sprzęt nie pojawił się na rynku. Według wstępnych założeń Koreańczycy mieli zaprezentować model Galaxy X już w tym roku, ale coś pokrzyżowało te plany. Najświeższe plotki głoszą, że w 2018 roku  na pewno powstanie ten sprzęt i wiele wskazuje na to, że tak się stanie.

Nie pojawiły się żadne nowe przecieki na temat Galaxy X, za to dowiedzieliśmy się o tym, że konkurencja nie próżnuje. firma ZTE zaprezentowała w zeszłym tygodniu składany telefon, Axon M, który trafi na rynek amerykański. Nie jest to urządzenie wyposażone w elastyczny wyświetlacz, korzysta z dwóch niezależnych ekranów, jednak jest pierwszym dowodem na to, że telefony z giętkim wyświetlaczem wkrótce mogą trafić do sprzedaży. Można podejrzewać, że Axon M to model testowy, który ma wysondować zapotrzebowanie rynku na nowe, innowacyjne sprzęty mobilne.

Jednak to nie te firmy przykuły dziś naszą uwagę, zrobiła to inna wschodnia korporacja – Huawei. Przedstawiciele firmy oficjalnie poinformowali opinię publiczną, że prowadzą badania nad skonstruowaniem elastycznego telefonu i chcą wypuścić go na rynek już w przyszłym roku. Richard Yu, Huawei Consumer Business Group CEO, przyznał w wywiadzie z dziennikarzami CNET, że jego firma dysponuje już w pełni funkcjonalnym prototypem, ale nie jest jeszcze gotowa, aby zaprezentować go światu. Urządzenie również składa się z dwóch niezależnych wyświetlaczy, które oddziela niewielka, niezagospodarowana przestrzeń i przez kilka najbliższych miesięcy inżynierowie będą pracować nad tym, aby zapełnić tę lukę.

Wyścig trwa w najlepsze. Projektanci ZTE wyszli przed szereg i zaprezentowali urządzenie przejściowe, a Huawei i Samsung wciąż ukrywają swoje prototypy przed wścibskim okiem opinii publicznej. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wyjmą swoje innowacyjne projekty z szafy i na nowo rozkręcą rynek mobilny prezentując smartfona, jakiego jeszcze świat nie widział.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz