Rzeczywistość wirtualna kojarzy ci się z drogimi, wielkimi i głośnymi komputerami stacjonarnymi? MSI chce to zmienić.

Nie wystarczy wydać kilka tysięcy złotych, by w pełni cieszyć się z wirtualnej rzeczywistości oferowanej przez okulary HTC Vive czy Oculus Rift, musisz wydać jeszcze około 5 tysięcy złotych, by zbudować komputer stacjonarny, który udźwignie tę technologię. Specom z MSI nie podoba się scenariusz, w którym korzystanie z tak przełomowego rozwiązania przywiązuje cię do własnego domu, dlatego pracują nad laptopem, który poradziłby sobie z obsługą okularów HTC Vive. Oto jak przedstawiciele firmy widzą swoją najbliższą przyszłość:

„HTC Vive jest jednym z najbardziej pożądanych urządzeń VR, które zapewnia najbardziej immersyjne wrażenia z rozgrywki. Wymagania systemowe okularów od HTC są znacznie bardziej wyśrubowane niż innych sprzętów VR. W MSI ściśle współpracujemy z HTC, by stworzyć pierwszego i jedynego laptopa dla graczy z certyfikatem HTC Vive.”

Jak przystało na sprzęty do obsługi okularów VR, za laptopy od MSI zapłacimy krocie (co najmniej 2500$), czyli więcej niż za komputer stacjonarny z okularami od HTC. Jest drogo, ale jeśli chcesz cieszyć się wirtualną rzeczywistością w każdym miejscu na świecie, musisz pogodzić się z wysokimi kosztami, albo poczekać, aż laptopy z kategorii „VR ready” stanieją… znacznie.

Jeśli wysoka cena nie odstrasza cię od tych laptopów na sterydach, pełną ofertę od MSI przejrzysz pod tym linkiem.

Odpowiedz