Valve wraca do tworzenia gier

Rozwój branży VR zachęcił Valve do powrotu do tworzenia gier.

Choć Valve dziś kojarzy nam się głównie z platformą Steam, nie można zapominać, że firma zaczynała od produkcji gier i to dzięki nim Gabe Newell zbudował swoje imperium. Gdyby nie sukces Half-Life’a, Steam prawdopodobnie nigdy by nie powstał. Dziś, po latach growej posuchy, firma znowu bierze się za produkcję gier. I to nie byle jakich – Newell publicznie ogłosił, że jego zespół pracuje właśnie nad trzema pełnoprawnymi tytułami tworzonymi z myślą o goglach VR.

Ten ruch nie powinien dziwić, wszak HTC zaprojektowało gogle Vive we współpracy z Valve. Choć najlepsze gogle VR kojarzą się dziś głównie z firmą HTC, to dzięki zespołowi Newella udało się stworzyć godną konkurencję dla Oculus Rifta.

Warto przy okazji zauważyć, że nowe tytuły nie będą prostymi doświadczeniami, jakich pełno na rynku tytułów VR. Newell zaprzeczył, jakoby projektowane gry były podobne do The Lab, tytułu który ma za zadanie wprowadzić graczy w arkana technologii VR:

Kiedy mówię, że pracujemy nad trzema tytułami, mam na myśli trzy pełnoprawne gry, a nie eksperymenty.

Niestety, Gabe nie zdradził żadnych szczegółów na temat tych projektów, wiemy tylko tyle, że będą projektowane zarówno w oparciu o autorski silnik Valve (Source 2) jak i popularny Unity. Nie wiemy także, kiedy gry miałyby trafić na rynek, ale jeśli będą równie dobre co najnowszy Resident Evil, mogą znacznie przełożyć się na wzrost sprzedaży gogli Vive. Czego Valve i sobie gorąco życzymy.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz