Uważaj, jak piszesz!

Pisanie SMS-ów podczas poruszania się po mieście może być niebezpieczne. Korea Południowa chce uchronić pieszych przed wypadkami.

Przypomnij sobie, jak często widziałeś pieszego, który niemal wszedł pod koła rowerzysty albo kierowcy, gdyż zamiast przed siebie, spoglądał w ekran telefonu. Władze Korei Południowej nie chciały – tak jak władze w Nevadzie – karać pieszych za pisani na telefonie w trakcie chodzenia i znalazły bardziej przystępny sposób na ograniczenie wypadków z udziałem pieszych. Postanowiono stworzyć specjalne znaki drogowe, które ostrzegą użytkowników o tym, że pisanie w trakcie przemieszczania się może doprowadzić do wypadku.

Pilotażowy program ostrzegania pieszych ma sprawdzić, czy znaki będą w stanie zmniejszyć liczbę incydentów, do których doszło przez nieuwagę użytkowników komórek. Znaki zostaną umieszczone na chodnikach, tak by osoby zapatrzone w ekran telefonu bez problemu je zobaczyły. Jeśli okaże się, że umieszczenie znaków przed przejściami dla pieszych zda egzamin, program zostanie wprowadzony do powszechnego użytku.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz