Egzystując w internecie zakładasz dziesiątki kont na rożnych serwisach. A gdybyś zechciał opuścić wirtualny świat?

Wejście do światowej sieci jest niezwykle łatwe – wystarczy odpalić przeglądarkę i wstukać pożądany adres albo wyszukać go m.in. za pośrednictwem Google. Im dłużej korzystamy z sieci, tym więcej pozostawiamy po sobie śladów. Nawet jeśli przestaniemy korzystać z internetu, on wciąż będzie o nas pamiętać. Zatarcie tych śladów nie jest łatwe i na pewno nie uda nam się usunąć wszystkich informacji o naszej działalności, ale dzięki uprzejmości dwóch Szwedów, Wille Dahlbo oraz Linusa Unnebacka, możemy szybko i łatwo usunąć konta, które założyliśmy za pośrednictwem maila od Google

Aby to zrobić, wystarczy wejść na stronę Deseat i zalogować się na swoje konto Google. Algorytm wyszuka wszystkie portale i usługi, które przypisaliśmy do naszego adresu mailowego i wygeneruje przycisk, który pozwoli nam usunąć nas z każdego z nich jednym kliknięciem.

Serwis zarzeka się, że nie zbiera informacji, które przetwarza podczas działania algorytmu. Jeśli chcesz zakończyć swoje cyfrowe życie, wejdź na Deseat i odważ się zniknąć ze wszystkich serwisów, z których korzystasz. Odważysz się?

PODOBNE POSTY

Odpowiedz