Ultradźwiękowy skaner odcisków od Apple

W sieci po raz kolejny pojawia się plotka o nowym skanerze biometrycznym od Apple. Tym razem podparta patentem.

Redaktorzy 9t05mac odnaleźli wniosek patentowy złożony przez Apple, w którym opisano skaner linii papilarnych nowej generacji. Wyróżnia się on na tle technologi stosowanej dotychczas sposobem odczytywania wzorów biometrycznych, gdyż korzysta z emitera ultradźwięków, które cechują się wysoką precyzją pomiaru. O tym, że w iPhonie 8 mogłaby pojawić się taka technologia, mówiło się już od jakiegoś czasu, a teraz mamy potwierdzenie tych plotek pod postacią wniosku patentowego.

Nowy czytnik miałby znacznie lepiej sprawdzać się w codziennym użytkowaniu, gdyż poradziłby sobie z odczytaniem linii papilarnych nawet wtedy, gdy użytkownik miałby dłonie zabrudzone lub spocone dłonie. Ale samo opatentowanie tej technologii przez Apple nie jest jednoznaczne z zastosowaniem jej w kolejnym iPhonie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę inne plotki na temat domniemanego wyglądu oraz funkcjonalności urządzenia.

Od jakiegoś czasu mówi się o tym, że Apple może pozbyć się przycisku Home z iPhone’a, a przednia część obudowy będzie składać się niemal wyłącznie z ekranu oraz cienkiej ramki – tak jak ma to miejsce w przypadku Samsunga Galaxy S8. Może oznaczać to, że telefon będzie korzystał z ekranowego czytnika linii papilarnych albo wykorzystywał inne zabezpieczenie biometryczne – skaner tęczówki, algorytm rozpoznawania twarzy etc. Nie można także wykluczyć, że Apple przeniesie przycisk Home na tylną część obudowy, takie rozwiązania stosuje wiele konkurencyjnych firm.

Jedno jest pewne – Apple nie zdradzi swoich planów związanych z tym patentem do czasu, aż nie postanowi wykorzystać go w swoich urządzeniach.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz